اخبار گردشگری مشهد, زیارت و حرم مطهر رضوی

نصب پله برقی در رواق دارالولایه حرم مطهر رضوی

پله

عملیات نصب پله برقی برای رواق دارالولایه حرم امام رضا (ع) در دستور کار قرار گرفت.

به منظور تسهیل تردد زائران از رواق دارالولایه به رواق دارالحجه حرم مطهر رضوی، عملیات اجرایی احداث پله برقی در این مسیر آغاز شد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، یکی از اقدامات سازمان فنی وآغاز عملیات نصب پله برقی در رواق دارالولایه نگهداری حرم مطهر رضوی در سال جدید، ساماندهی مسیر تردد زائران از رواق دارالولایه به رواق دارالحجه با احداث پله برقی و نصب آسانسور برانکاربرد و ویلچر رو در رواق دارالحجه به بست شیخ طوسی است.

از جمله مزایای پروژه احداث پله برقی می‌توان به تسهیل در تردد زائران به ویژه افراد مسن و توانیابان، تسریع در تردد، تخلیه و جابجایی مناسب افراد از داخل رواق دارالحجه به فضای بیرونی، تامین اهداف پدافند غیر عامل، بهینه‌سازی فضای زیارتی رواق حضرت معصومه (س) و افزایش نسبی مساحت فضای زیارتی در رواق دارالولایه اشاره کرد.

برای اجرای این پروژه در گام نخست حریم کارگاه با پوشش عایق صوت برای جلوگیری از آلودگی صوتی جهت آسایش و رفاه زائرین ایجاد و در گام بعد آرایه‌های هنری در قسمتی از سقف رواق حضرت معصومه (س) برای استفاده مجدد از این عناصر تزئینی در سایر قسمت‌ها جدا شده است.

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، مقرر است ظرف شش ماه این پروژه به اتمام برسد و مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.
پروژه نصب آسانسور برانکاربرد و ویلچر رو در بست شیخ طوسی نیز به منظور تردد افراد سالمند و معلولین برای تشرف به رواق دارالحجه و شیخ طوسی در دست اجرا است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *