اخبار گردشگری مشهد, جاذبه های مشهد, رویدادهای مشهد, سوغات مشهد

مشهد، شهر جهانی گوهرسنگ ها و معرفی آن در نمایشگاه تهران

5436 min

در نمایشگاه صنایع دستی تهران از شهر گوهرسنگ ها (مشهد)، معرفی به عمل آمد.

سرپرست معاونت صنایع‌ دستی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی گفت: ظرفیت‌های مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌ها در نمایشگاه گردشگری و صنایع‌ دستی تهران معرفی شد.

رضا ابراهیم‌نیا اظهار کرد: با توجه به برگزاری همزمان ۲ نمایشگاه تخصصی گردشگری و صنایع‌ دستی در تهران هنرمندان و علاقه‌مندان صنایع‌ دستی از این نمایشگاه‌ها بازدید داشتند. علاوه بر این متخصصان و علاقه‎مندان به حوزه گردشگری در این نمایشگاه‌ها حضور داشتند که فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های مشهد به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ‌ها فراهم شد.

وی ادامه داد: همچنین جاذبه‌های گردشگری شهر جهانی از قبیل موزه‌های تخصصی گوهرسنگ‌ها، تورهای تخصصی جموتوریسم و مراکز خرید سوغات از نوع گوهرسنگ‌ها به تورگردان‌ها معرفی شد.

سرپرست معاونت صنایع‌ دستی اداره کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی با اشاره به حضور استاد خاکساری، هنرمند ابداع‌کننده طلانشانی روی گوهرسنگ‌ها، گفت: معرفی و ترویج زاویه‌تراشی(faseting) برای علاقه‌مندان و برگزاری ورک‌شاپ زاویه‌تراشی در غرفه شهر جهانی گوهرسنگ‌ها از دیگر برنامه‌های این نمایشگاه بود که جوانان از زاویه‌تراشی سنگ‌های قیمتی در غرفه شهر جهانی گوهرسنگ‌‎ها استقبال بی‌نظیری به عمل آوردند.

ابراهیم‌نیا تصریح کرد: هم‎چنین در این غرفه با مسئول شهرها و روستاهای جهانی در خصوص فعالیت‌های مشهد شهر جهانی گوهرسنگ‌های رایزنی‌هایی صورت گرفت تا این برند جهانی کماکان در اختیار مشهد باقی بماند.

وی بیان کرد: خراسان رضوی ۱۴ غرفه در بخش صنایع‌ دستی از فضای نمایشگاهی را به خود اختصاص داده بود. هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی هنر هنرمندان صنایع‌ دستی و فراهم‌ کردن زمینه فروش تولیدات صنایع‌ دستی و آشنایی هر چه بیشتر مردم باهنر صنایع‌ دستی هر منطقه بود. نمایشگاه گردشگری زمینه آشنایی، تعامل و ارتباط بیشتر هنرمندان با یکدیگر و فروش بین‌المللی محصولات صنایع‌ دستی را فراهم می‌کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *