اخبار گردشگری مشهد

محدودیت های عزاداری هیأت های مذهبی در حرم مطهر

محمد توکلی‌فریمانی در خصوص تمهیدات آستان قدس رضوی برای ورود هیئات مذهبی به حرم مطهر در دهه اول محرم، اظهار کرد: آستان قدس رضوی موضوعات حرم را برابر با ابلاغیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا دنبال می‌کند. در همین راستا و برابر با ابلاغیه‌های انجام شده هیچ هیاتی به صورت دسته‌روی به حرم ورود پیدا نخواهد کرد.

وی در مورد دیگر شرایط عزاداری در سطح حرم مطهر، خاطرنشان کرد: عزاداری‌ها نیز به این صورت است که هیات‌هایی که از طریق شواری هیئات مذهبی مشهد معرفی می‌شوند، در صحن‌های حرم و با فاصله اجتماعی به عزاداری خواهند پرداخت.

معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی ادامه داد: هر برنامه‌ای که امکان پوشش و خدمات آن با رعایت فاصله اجتماعی ممکن باشد در حرم برگزار می‌شود، در غیر این صورت فعالیت‌ها به صورت نمادین و در فضای خاص برگزار خواهد شد.

HARAM min

توکلی در خصوص تعداد هیات‌هایی که در حرم اجازه عزاداری دارند، تشریح کرد: 18 هیاتی که قرار است در فضای حرم و با فاصله فیزیکی مناسب به عزاداری بپردازند، توسط شورای هیئات مذهبی معرفی خواهند شد و ما نیز در فضای حرم در خدمت عزیزان خواهیم بود.

وی اضافه کرد: برگزاری عزاداری‌ها با اقتضائات حرم رضوی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجتماعی در فضای حرم حدود یک ساعت خواهد بود.

 

{module=”443″ showtitle=”true”}

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *