وضعیت کرونا در مشهد

آرامستان‌های مشهد در ایام چراغ‌برات تعطیل است

 

حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای پیشگیری از انتشار کرونا، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ستاد مقابله با کرونای استان در ایام منتهی به نیمه شعبان تصمیم به تعطیلی آرامستان‌های مشهد گرفتند. شهروندان زمان دیگری را برای زیارت اهل قبور انتخاب کنند.

وی افزود: ضمن عذرخواهی از تمام شهروندان اما با توجه به شرایط موجود برای حفظ سلامتی شهروندان تمامی آرامستان‌ها در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه پیش رو مصادف با ۶، ۷ و ۸ فروردین‌ماه تعطیل خواهند بود. پس از نیمه شعبان و در روزهای آتی، شهروندان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به زیارت اهل قبور خواهند آمد.

مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلی آرامستان‌ها در ایام چراغ برات به دلیل ازدحام جمعیت در لحظه تحویل سال ایجاد شده است؟، خاطرنشان کرد: علی‌رغم تمام توصیه‌هایی که صورت گرفته اما باز هم جاده‌ها شلوغ است. تابلوها و توصیه‌های کلامی هم صورت گرفته، اما هیجانات برخی از شهروندان قابل کنترل نیست.

مهدوی دامغانی تاکید کرد: هر زمانی که فاصله‌گذاری‌های اجتماعی در راس دستورالعمل‌های بهداشتی قرار گرفته، آمار مبتلایان و شیوع کرونا بهتر شده و شرایط مطلوب‌تری را تجربه کرده‌ایم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *